Тривожна кнопка – це пристрій, що дозволяє викликати допомогу одним дотиком пальця. Установка тривожної кнопки найчастіше затребувана як корисне доповнення до охоронної сигналізації. Звичайна охоронна сигналізація, як правило, призначена для забезпечення недоступності об’єкта, що охороняється під час відсутності власника (співробітників, охоронців, відвідувачів, уповноважених осіб). А що робити, якщо навала злодіїв або грабіжників відбувається серед білого дня? Викликати поліцію і пояснити ситуацію? А це дорогоцінний час, який може дорогого коштувати, особливо якщо у фінансовій установі відбувається тривожна подія.
Як виглядає тривожна кнопка?
Доволи невеликий пристрій, встановлюються в спеціально відведеному місці, в найближчій доступності від співробітника, який міг її активувати
Можливо, хтось із нас був свідком ситуації, коли у вхідні двері заходять двоє і більше сумнівних на вигляд осіб і намагаються відкрити двері квартири. Те ж саме стосується приватної території і приватного будинку. Наявність тривожної кнопки дає вам більше впевненості в такій ситуації.
Наявність тривожної кнопки значно розширює функціонал охоронних систем, дозволяючи уповноваженим особам на об’єкті в будь-який момент непомітно для оточуючих викликати допомогу. За бажанням замовника тривожна кнопка може бути встановлена як окрема система, адже наявність існуючої охоронної сигналізації не є обов’язковою умовою для її роботи.
У разі великого об’єкта зі значним периметром використання тривожної кнопки дозволяє зменшити кількість оперативних груп шляхом заміни їх на охоронця з мобільною тривожною кнопкою.
Принцип роботи тривожної кнопки полягає в наступному: у разі спрацьовування сигнал тривоги негайно передається на пульт охорони, охоронці виїжджають на об’єкт у складі оперативних мобільних груп реагування.
Це може бути затребувано у фінансових компаніях, нічних клубах, АЗС, магазинах – в організаціях, діяльність яких пов’язана з великими матеріальними цінностями, грошима, великою кількістю відвідувачів і підвищеними факторами ризику.
Види тривожних кнопок
Залежно від форм-фактора і способу активації класифікація виглядає наступним чином:
- Стаціонарні з ручною активацією – безпосередньо у вигляді кнопки. Цей тип є найпопулярнішим;
- Стаціонарні з ножною активацією – у вигляді педалі. Вони дозволяють натискати на неї абсолютно непомітно для оточуючих. Наприклад, в банку або обмінному пункті врятувати життя може активація непомітної для зловмисників сигналізації;
- Мобільні телефони виконані у форм-факторі невеликого брелока, який носять з собою. Вони використовуються при необхідності активації на відносно великих периметрах, що охороняються в будь-якій точці. Він часто використовується співробітниками фізичної охорони під час регулярних обходів об’єкта вздовж маршрутів патрулювання.
Вартість встановлення та підключення тривожної кнопки до охоронного пульта не захмарна. Використання тривожної кнопки дозволяє значно підвищити загальний рівень безпеки, бізнесу та життя.