Охорона заміських будинків, котеджів та дач

охорона дач та котеджів

Навіть якщо на період своєї відсутності господарі дачі вивозять з неї цінні речі, це часто не запобігає пограбуванню. У більшості таких випадків метою злодіїв є металеві предмети, які можна здати в пункти прийому металобрухту. Саме пограбування супроводжується псуванням іншого майна, наприклад, часто розбивають шибки. Запобігти пограбування можна, організувавши захист і охорону дачної ділянки.

Заходи безпеки підбираються, виходячи з розташування, наявності сусідів, які постійно проживають поблизу,  та інших факторів. Розглянемо різноманітні варіанти охорони заміських будинків.

Інженерна охорона заміських будинків

Забезпечення безпеки дачної ділянки і будинку починається з укріплення об’єкта та встановлення паркану. Інженерна охорона має на увазі оснащення дачного будинку металевими дверима та надійними вікнами. Віконні конструкції можна захистити гратами або віконницями.

При установці грат перевагу слід віддавати конструкціям, місця кріплень яких виготовлені із загартованої сталі. Це дозволить запобігти спилювання, так як для демонтажу потрібно болгарка, а це шум і привернення уваги. А Болгарку треба ще живити 220В, що дуже важко. Металеві ролети і віконниці зручні тим, що закриваються зсередини будинку і захищають скло. При цьому для їх демонтажу зловмисникам потрібно докласти значну фізичну силу і мати при собі кувалду з ломом. Даний фактор часто запобігає спробу пограбування, так як вимагає великої кількості часу на злом і створює сильний шум.

Щодо дверей, то фахівці рекомендують вироби, виготовлені з листової сталі. Товщина полотна повинна бути не менше 3 міліметрів. Двері оснащують відразу декількома видами запорів.

Інженерна охорона в обов’язковому порядку передбачає встановлення огорожі. Найбільш надійними визнані металеві та бетонні паркани, верхня частина яких оснащена гострими елементами.

Технічна охорона заміських будинків

Мінімальний комплект технічних засобів охорони включає в себе:

 • датчики руху;
 • датчики відкривання вікон і дверей;
 • шумову і світлову сигналізацію.

Варіантів оповіщення про неправомірне проникнення на ділянку або в дачний будинок два. У першому випадку сигнал у вигляді СМС-повідомлення надходить на мобільний телефон власника дачі. На підставі отриманих даних приймається рішення про подальші дії. Фахівці в галузі охорони рекомендують оснащувати систему мікрофоном, який дозволить почути обстановку і застосувати найбільш підходящі заходи.

У другому випадку сигнал передається на пульт управління службі безпеки. Співробітник охоронної компанії самостійно приймає рішення про направлення групи швидкого реагування на місце. Також інформацію про проникнення на дачу черговий охоронець передає власнику.

 

Гарбіс: стабільність чесність і порядність. Надійна і доступна охорона для Вашого бізнесу

Що стосується систем відеоспостереження, їх ефективність на дачній ділянці мінімальна. Безупинно стежити за ними камерами неможливо, запис можна буде використовувати тільки для полегшення процесу пошуку правопорушників.

Так, для організації технічної охорони потрібні витрати на проектування і монтаж системи. Однак такі витрати будуть одноразовими. Надалі система зажадає тільки своєчасного обслуговування та оплати охоронних послуг в разі співпраці з охоронною фірмою. Що стосується рівня захисту, то він досить високий, і це безперечна перевага.

Охорона дачі сторожем

Багато хто з дачників забезпечує безпеку будинків всередині кооперативу, наймаючи сторожа. Він може проживати на території, що охороняється або ж приходити з довколишнього населеного пункту. Регулярний обхід ділянок і огляд будинку сторожем сприяє захисту майна. Як правило, робота сторожа починається з пізньої осені і триває до весни. Під час дачного сезону в його послугах необхідності немає.

З плюсів охорони дачі сторожем можна виділити:

 • Низьку вартість послуг.
 • Регулярний нагляд за дачею.
 • Своєчасне оповіщення про всі події на ділянці.

Також зі сторожем можна домовитися про годування собаки за окрему плату. Це знімає з власників необхідність постійного приїзду на ділянку.

З негативних сторін охорони дачі сторожем виділяють:

 • Відсутність постійного спостереження і матеріальної відповідальності,
 • Низьку кваліфікацію,
 • Людський фактор та відсутність спецзасобів та підготовки.

Злодії можуть враховувати час і тривалість обходу і скористатися моментом, коли сторожа на ділянці немає. Що стосується людського фактору, то охоронець може просто не виконувати свої обов’язки в повному обсязі. Наприклад, кількість обходів і їх частота будуть менше, ніж було обумовлено спочатку. Та й проти кількох правопорушників один непідготовлений сторож, який не має кваліфікації охоронця, буде неефективний. Тобто недоліки тут явно перевищують ефективність.

Охорона дач та заміських будинків охоронним підприємством

Приватні охоронні підприємства і організації пропонують своїм клієнтам захист будь-яких об’єктів. Фахівці підбирають комплекс послуг, виходячи з конкретної ситуації. Серед основних видів приватної охорони дач варто відзначити:

 • Пультову охорону – на об’єкті монтується сигналізація, при спробі проникнення сигнал про це надходить на диспетчерський пульт і на місце направляється група швидкого реагування;
 • Фізичну охорону – під час відсутності власників дачі на ній знаходиться ліцензований охоронець, який забезпечує захист майна. Цей варіант підходить для тих ситуацій, коли на дачі зберігається дійсно цінне майно і є реальна загроза його розкрадання;
 • Комплексне рішення – задіяння інженерних та технічних засобів охорони з фізичною охороною.

Плюси охорони дач та котеджів приватним охоронним підприємством:

 • Безпека забезпечується фахівцями, які мають досвід роботи, озброєння, мають навички рукопашного бою і завжди готові відбити напад правопорушників.
 • Великий відсоток запобігання правопорушень завдяки встановленій системі охорони.
 • Прийнятні ціни на технічні послуги.

З метою підвищення рівня безпеки в котеджному містечці рекомендується укладати договір з охоронною компанією всім власникам будинків. Так об’єкт буде захищений повністю, а сума оплати стане істотно нижче.

Гарбіс – фізична охорона котеджів, дач і заміських будинків

Ще одна перевага приватної охорони – відшкодування збитку в разі розкрадання майна. При укладанні договору цей пункт прописується окремо, тут же вказується спосіб оцінки завданих збитків та порядок відшкодування.

З мінусів пультової охорони відзначимо, що в окремих випадках сигналізація може не спрацювати. Наприклад, при сильних морозах. При віддаленому розташуванні дачі охоронці можуть не встигнути прибути вчасно. У зимову пору року завдання ускладняється сніговими заметами.

Висновки

В цілому для забезпечення надійного захисту дачі слід поєднувати доступні методи охорони, враховуючи особливості території ділянки, розташування будинку і наявності цілий рік проживають сусідів. Для котеджних селищ незамінним варіантом буде комплексна охорона охоронною компанією. Для простого дачного будинку буває досить інженерних рішень і мінімального комплекту технічних засобів. Однак пам’ятайте, що будь-які заходи безпеки повинні розглядатися в індивідуальному порядку.

Заказ и консультация

Понравились наши услуги или условия? Оставьте свой запрос, чтобы наш специалист смог оперативно отреагировать на ваше обращение и ответить на возможные вопросы


  Яка послуга вас зацікавила?  Call Now Button