Повітряна загроза – як захиститися від дронів?

Величезна популярність безпілотних літальних апаратів останнім часом стала все більше турбувати експертів в області безпеки. Це відбувається не просто так, адже дрони можна використовувати як для користі, так і для реалізації злих намірів. Непомітність, велика висота і швидкість польоту, можливість переносити всякого роду небезпечні вантажі роблять ці пристрої потенційно небезпечними практично для всіх сфер життєдіяльності. А збитки від діяльності навіть маленького безпілотника можуть бути дуже великими. Розглянемо більш докладно, які загрози несуть безпілотники.

Чим небезпечні дрони?

 • Вторгнення в особисте життя. Уявіть: засмагаєте ви на галявині свого власного будинку в купальнику чи білизні, а над головою літає чийсь мультикоптер і фіксує вас та ваш будинок на свою камеру. Навряд чи комусь буде приємно відчувати пильне око невідомого шанувальника над головою. І невідомо з якою метою вас знімають — може це витівки сусідського хлопчика, може це журналісти знімають репортаж про ваш маєток чи злодії оцінюють потенційні об’єкти для крадіжок, користуючись технічним прогресом.
 • Крадіжки дрібного майна. Вкрасти залишений на столику домоволодіння телефон або флешку не складе особливих зусиль.
 • Терористична діяльність. Перетворити нешкідливий квадрокоптер на смертельну зброю до снаги практично будь-якій людині.
 • Транспортування нелегальних речей. Особливо це стосується товарів і засобів, заборонених законом для вільної реалізації громадянами – наркотичні речовини, зброя.
 • Вандалізм і псування майна. Самі по собі БПЛА мають чималу масу, тому навіть випадкове зіткнення його з будь-яким об’єктом, може заподіяти цьому об’єкту чималих пошкоджень. Зловмисний вандалізм зустрічається рідше, проте можна зустріти досить цікаві та небезпечні модифікації – деякі вандали оснащують дрони балончиком з фарбою, міні-вогнеметом і можуть віддалено заподіювати шкоду, нічим не ризикуючи.
 • Розвідка і шпигунство – за допомогою квадрокоптерів легко здійснювати спостереження закритих територій, з великою точністю фіксуються всі деталі, що цікавлять зловмисників. Наприклад можна легко визначити маршрути та інтервали руху патрулів охорони з великої висоти, залишаючись при цьому непоміченим.

Як бачите, потенційних загроз більш ніж достатньо. Біда в тому, що класичні технічні засоби охорони в даному випадку не можуть надати ніякого захисту.

Технічні засоби захисту від дронів

 • Засоби виявлення – по периметру території, що охороняється, встановлюють пеленгатори. Вони сканують частоти каналів зв’язку, якими здійснюється управління БПЛА і передача ним відео. Дане обладнання працює на наступних принципах детекції: радіочастотна, радарна, акустична, оптична.

 

 • Засоби протидії. Існують різні системи як стаціонарні, так і мобільні. Суть їхньої роботи — порушити зв’язок квадрокоптера з оператором та супутниковою системою навігації. До мобільних можна віднести переносні мікрохвильові випромінювачі, які при наведенні на мету повністю блокують всі радіосигнали в широкому діапазоні.

При втраті сигналу авіапорушник може вести себе по-різному:

 • зависнути на одному місці до закінчення заряду в акумуляторах;
 • плавно опуститися на землю;
 • рухатися в довільному напрямку;

Деякі професійні системи протидії дозволяють підміняти справжні супутникові координати помилковими, завдяки цьому БПЛА збивається зі свого маршруту. Також професійні моделі дозволяють перехопити управління та безпечно посадити авіапристрій в будь-якому зручному місці.

Фахівці охоронної фірми “Гарбіс” мають багаторічний досвід роботи зі складними охоронними системами та комплексами, тому приватні володіння будуть у повній безпеці.

Заказ и консультация

Понравились наши услуги или условия? Оставьте свой запрос, чтобы наш специалист смог оперативно отреагировать на ваше обращение и ответить на возможные вопросы


  Яка послуга вас зацікавила?  Call Now Button