Види камер відеоспостереження для приватного будинку

видеонаблюдение для частного дома

Одна із задач забезпечення приватного будинку високим рівнем безпеки – це вибір системи відеоспостереження для будинку, а також необхідних компонентів для неї. Які вони бувають і на що звернути увагу?

Фіксована (стаціонарна) камера

В основі більшості систем відеоспостереження для будинків лежать камери з фіксованою фокусною відстанню. Він призначені для простої та надійної зйомки зображення і можуть бути оптимізовані для додатків з різними корпусами і функціями. Збільшення (зум) зображення конструкцією не передбачено, але, не маючи рухомих деталей, стаціонарні камери за своєю природою більш надійні, ніж PTZ-камери, і вони завжди відображають картинку в заданому напрямку.

Камери PTZ

Камери з дистанційним управлінням зазвичай називаються PTZ-камерами за їх здатність панорамувати, нахиляти і збільшувати об’єкт зйомки. Це спеціально розроблена фіксована камера, забезпечена механізмами повороту і нахилу, які дозволяють оператору віддалено переміщати її поле зору.

Більш дорогі камери можуть мати більший діапазон збільшення, з 32-кратним збільшенням. Більш високий діапазон збільшення корисний, коли треба знімати велику за площею область, але це не завжди необхідно.

Хоча PTZ-камера буде слідувати за людиною або об’єктом через всю область огляду, у неї є кілька недоліків. PTZ може бути налаштована на автоматичне патрулювання області, але найчастіше вона найбільш ефективна при ручному управлінні.

Якщо система відеоспостереження використовується для судової експертизи, яка визначає, що саме відбулося після факту вторгнення в приватний будинок або на приватну територію, закон Мерфі в значній мірі гарантує, що камера PTZ буде незмінно дивитися в неправильному напрямку, не фіксуючи при цьому зловмисників на відеозаписі. Також чим більше використовується збільшення, тим менше покривається область, тому потрібно стежити за тим, щоб на об’єкті, що охороняється в процесі проектування системи були відсутні “мертві” зони.

360-градусна камера

Згадані вище недоліки привели до появи пристрою третього типу – віртуальної PTZ або 360-градусної камери. Це кілька фіксованих камер високої роздільної здатності в одному (звичайно купольному) корпусі. Зображення з кількох камер зшиті разом в одне ціле, і ви можете збільшувати зображення будь-якого місця зі всієї панорамної зйомки.

Оскільки всі зображення записуються, вони можуть бути спрямовані в усіх напрямках і можуть бути відмінним інструментом не тільки для охорони приватного будинку, але і для судової експертизи в разі пограбування (пост-фактум).

Стандартна фіксована камера може бути легко спарена з об’єктивом, що забезпечує кут зору від 120 до 140 градусів, і в багатьох кімнатах їх краще ставити в кутах, для яких потрібно кут огляду не більше ніж 90 градусів. Після вибору типу пристрою наступним рівнем вибору є тип корпусу.

відеоспостереження для приватного будинку

Гарбіс: Встановлення систем відеоспостереження, підключення до пульту. Моніторінг ділянки. Пультова охорона

Як вибрати корпус камери відеоспостереження

З камерою PTZ ви в значній мірі обмежені у виборі, оскільки вони в основному є купольними, за винятком обмеженої кількості спеціальних моделей.

Вуличні камери будуть більш стійкі до погодних умов і зазвичай включають вбудовані нагрівачі та теплоізоляцію, щоб мінімізувати вплив навколишнього середовища.

Купольні корпуси спроектовані так, щоб приховати орієнтацію камери, причому деякі з них працюють краще, ніж інші. Такі корпуси виробляє більшості сучасних компаній, які проектують засоби відеоспостереження, і вони є кращим вибором.

Коли хтось не може визначити напрямок камери, він часто вважає, що вона знімає по всіх напрямках. Отже, передбачається, що фіксована купольна камера, розміщена, наприклад, в кінці коридору, покриває весь коридор.

Непоганим вибором також є корпуси у вигляді кулі, кулеподібні корпуси, названі так завдяки гладкій циліндричній формі. Чи це невелика уніфікована конструкція або комбінація камери та корпусу, вони чітко показують напрямок орієнтації і в цілому забезпечують краще зображення. Передня частина корпусу розташована близько до об’єктива камери, що зменшує відблиски та полегшує очищення корпусу і оптики в разі забруднення.

Якщо ж вам потрібно приховати всю камеру, використовуйте приховані або камуфляжні корпуси. Вони можуть бути сконструйовані так, щоб виглядати якось незвично (як детектор диму або датчик руху) або ж зовсім бути практично невидимими, з лінзами-обскурами або лінзами нічного бачення, встановленими на стіні або стелі.

Всі типи корпусів можуть бути виготовлені так, щоб бути захищеними від вандалізма та несприятливої погоди. Ці типи корпусів (найчастіше купольного типу) розроблені таким чином, щоб витримувати несприятливі умови навколишнього середовища, забезпечуючи при цьому якісне зображення.

Як бачите, типів камер і корпусів для приватних будинків існує не так вже й багато, але всі вони досить універсальні, хоч і володіють різними особливостями, необхідними в тих чи інших умовах.

Заказ и консультация

Понравились наши услуги или условия? Оставьте свой запрос, чтобы наш специалист смог оперативно отреагировать на ваше обращение и ответить на возможные вопросы


    Яка послуга вас зацікавила?



    Call Now Button