На сьогоднішній день, охоронна діяльність включає різноманітну специфіку, охорона складів не виняток. Щодо Києва, то складських приміщень у ньому багато, і вони мають велику площу, а отже, їм необхідний високий рівень безпеки.
Охорона складів – дуже важлива та затребувана послуга, тому що місцем розташування складів бувають промислові райони або території, що знаходяться за межею населеного пункту, де немає населення та поліцейських. Як правило, склади займають велику площу, а огородження периметра може бути неповним.
Фізична охорона унеможливить незаконне проникнення на об’єкт, а також зможе попередити й інші ризики: виникнення пожежі, затоплення, інші позаштатні ситуації. Важливим доповненням до фізичної охорони буде пультова охорона складу. Найбільш якісно ці послуги охорони працюють у комплексі, при цьому можна гарантувати практично повну захищеність об’єкта, зокрема складу.
Організація охорони складу потребує індивідуального підходу, адже кожен об’єкт відрізняється розмірами території, архітектурними особливостями будівель та інженерно-технічних комунікацій, специфікою графіка роботи, кількістю співробітників та низкою інших ознак. Також необхідно враховувати, що охорона приміщень вибудовується абсолютно за іншим принципом, ніж контроль зовнішньої території. Тут необхідно поєднувати фізичну охорону та спеціальні засоби спостереження та датчики (пультову охорону).
На великих об’єктах складських терміналів, де постійно вирує багато людей, інтенсивно переміщається великий потік автотранспорту, може знадобитися ведення цілодобового відеоспостереження, впровадження пропускного режиму та обладнання постів фізичної охорони.
Основні методи організації охорони складських приміщень
Організація охорони складу крім виставлення постів охорони, передбачає обладнання території, що охороняється і приміщень технічними засобами охорони:
- Датчики, які спрацьовують на відчинення дверей;
- Пристосування, що реагують на дим та тепло;
- Кнопки екстреного виклику (кнопки тривоги);
- Відеоспостереження.
При розробці заходів щодо охорони складів та складських приміщень враховуються такі аспекти:
- Максимально повноцінна інформація про приміщення, його власника, співробітників та орендарів;
- Зовнішня обстановка навколо об’єкта;
- Режим роботи приміщення.
Обов’язки охоронної компанії:
- Запобігати проникненню незареєстрованих осіб на територію складу;
- Виконувати уважний огляд зовнішніх територій;
- Огляд та контроль горищних та підвальних приміщень;
- Організація контрольно-пропускного пункту;
- Збереження всього майна, переданого за договором.
Охорона складу має на увазі позмінне ведення спостереження, а також супроводження архіву відеоспостереження та стану датчиків. При виникненні будь-яких суперечок та конфліктних ситуацій завжди можна підняти щоденні звіти та отримати відео та результати роботи датчиків за конкретною подією.