Як показує статистика пультової охорони об’єктів, тривожні виклики здебільшого відбуваються у темний час доби. Та й фольклор зі своїми множинами вигаданих страшних оповідань говорить у них про сутінки та ніч. У реальному житті, проектуючи систему відеоспостереження та моніторингу об’єкта з периметром, необхідно враховувати це щоденне природне явище. Якщо не заглиблюватися в юридичні терміни, то темним часом буде період від заходу сонця до його сходу.
Коли настають сутінки, тобто сонце вже пішло за обрій, проте освітленість навколишнього світу ще залишається, але дещо змінюється сприйняття кольору та відстані до навколишніх предметів. Цей факт має дійсне наукове підтвердження. Як не дивно, більша кількість автомобільних аварій відбувається саме в темний час доби.
Приховане підсвічування не привертає увагу до прихованої камери відеоспостереження, що дозволяє приховати камеру від технічно оснащених зловмисників.
Можна використовувати освітлення, але це не завжди зручно і можливо, а є об’єкти, де освітлення вкрай небажане. Якщо використовувати освітлення в інфрачервоному (ІЧ) діапазоні, то проблем з моніторингом території не буде. Навіть слабке інфрачервоне підсвічування може суттєво збільшити контраст і роздільну здатність зображення при встановленні спеціальних і відносно дорогих високочутливих систем нічного бачення, що дозволяють здійснювати спостереження у темний час доби. Приховане підсвічування не привертає увагу до прихованої камери відеоспостереження, що дозволяє приховати камеру від технічно оснащених зловмисників.
Проектування, встановлення та підключення до пультової охорони системи відеонагляду
На сьогодні використовуються два типи ІЧ підсвічування об’єкта:
- Умовно видиме ІЧ-підсвічування — невидимість розсіяного або дифузно відображеного світлового потоку, але допустиме демаскуючі свічення самих джерел випромінювання. При цьому можливе застосування випромінювачів із довгою хвилі 920, 880 і навіть 850 нм.
- Повна невидимість самого випромінювача навіть за прямого візуального спостереження його з близької відстані. Для цього застосовуються випромінювачі із довжиною хвилі 940 нм.
Зрозуміло, краще використовувати світлодіоди 940 нм, але чутливість матриць основних камер падає при такому підсвічуванні. Однак на сьогоднішній день на ринку електроніки з’явилися потужні 20 і більше Вт 940 нм ІЧ світлодіоди. Що повністю усуває проблему чутливості матриць камер спостереження. Таким чином, кілька потужних світлодіодів формують досить ефективний інфрачервоний прожектор. Виходить, що навіть використовуючи професійний ІЧ та оптичний сканер, побачити розташування камер та джерел ІЧ освітлення практично неможливо. За такої потужності ІЧ випромінювання, місця розташування світлодіодів будуть показані величезною світловою плямою.
З іншого боку, камеру спостереження та джерело ІЧ підсвічування краще розмістити у різних площинах. Це покращить якість освітлення та завадить зловмисникам засвітити камеру спостереження. Адже слід розуміти, що у злочинних колах є обладнання для створення перешкод камерам спостереження.
Для організації надійного відеоспостереження важливих об’єктів необхідно:
- максимально маскувати камери спостереження,
- розміщуються камери муляжі по периметру
- розмістити потужні ІЧ світлодіоди від 10 до 20 Вт
Камеру спостереження та джерело ІЧ підсвічування краще розмістити у різних площинах. Це покращить якість освітлення та завадить зловмисникам засвітити камеру спостереження.
Таким чином, камери відеоспостереження дають чітку картинку периметра об’єкта, а головне, можна не переживати, що їх виведуть з ладу технічними засобами.